LED signalizace a osvětlení strojů

LED signalizace a osvětlení strojů

Varovná a signální světla jsou již dnes v průmyslu nepostradatelnou součástí každého automatizovaného procesu. Dobrým základem jsou spolehlivé, nízkoenergetické a ekologické signalizační zařízení. LEDs jako zdroje světla tyto všechny vlastnosti nabízejí.

Signální světla japonského výrobce Patlite se vyznačují optimálním využitím světelného zdroje, čehož je dosaženo dvojitým reflexním systémem a využitím vysoce svítivých LEDs. Dalšími vlastnostmi těchto produktů jsou bezúdržbovost, dlouhá životnost, nízká spotřeba, vysoká kvalita a nadstandartní design. K portfoliu výrobků firmy Patlite patří signální sloupy o průměru 25-100 mm, rotační majáky, půlkruhové nástěnné signální světla a zvuková signalizace. Nespornou výhodou signalizace od firmy Patlite je použití LEDs s dlouhou životností nejméně 100 000 h, což odpovídá asi 11 letům provozu. Spotřeba energie jedné Patlite LED je 15 kW za rok.

Signální sloupy a signální světla

Pro široké spektrum použití nabízí Patlite signální sloupy různých průměrů, které mohou být sestaveny na míru zákazníkovi, nebo které si zákazník může sestavovat sám. Na výběr má pět různých barev a zvukový modul se dvěma integrovanými druhy signálu, který je již obsažen v základním těle signálního sloupu. Většina sloupů má také vysoký stupeň krytí a to IP65,takže se hodí i do prašných a mokrých provozů.
Například model LU7 je jedním z nejpopulárnějších typů ze sortimentu firmy Patlite. Jedná se o signální sloup s bajonetovou stavbou, kde má zákazník možnosti výběru z pěti barevných modulů s režimem stálý svit a blikání (označení E) nebo si lze vybrat opět z pěti barevných variant v režimu intenzivní LED záblesk (moduly XE). K tomuto sloupu je také k dispozici siréna V1, kterou lze umístit jako kterékoliv patro signálního sloupu. Tato siréna používá formát MP3, takže lze nahrávat pomocí nahrávacího zařízení jakýkoliv záznam tohoto formátu (např. hlášení pro obsluhu stroje).
Patlite má také ve svém sortimentu 2 série signálních sloupků do výbušného prostředí EDLM a EDWM. Tyto produkty jsou klasifikovány: třída 1, zóna1, nehořlavé skupiny IIC  T6. Disponují krytím IP66, takže mají vysokou odolnost proti prachu a stříkající vodě.
Velmi oblíbených novým modelem signálních světel je model NE-24 vyráběný v pěti barevných provedeních. Používá se pro označení provozních stavů stroje nebo pro sektorovou signalizaci. Dosahuje krytí IP65 a spotřeby do 1,2 W. Vyznačuje se jednoduchou instalací.

LED osvětlení stroje

Pracovní světlo CLM-24 bylo vyvinuto zejména pro CNC stroje k nasvícení obrobků. Toto světlo dosahuje teploty max. 25°C, tedy nezpůsobuje napečení oleje a emulzí na kryt světla. Dosahuje svítivosti 500cdl v ohnisku. Další  výhodou je vysoké krytí IP67f. Odolává vodě, olejům, prachu a lze ho použít pro teplotní rozmezí od -25 do 60°C.

LED signalizace a osvětlení strojů - článek

Kontaktní formulář